Як краще керувати собою? Управляти психічними станами  допомагають елементарні навички психофізіологічної саморегуляції.

Психофізіологічна саморегуляція – це свідомий вплив на психоемоційний стан за допомогою слів, уявних образів, а також управління м’язовим тонусом і диханням. Своєчасна саморегуляція є своєрідним психогігієнічним засобом: запобігає накопиченню перенапруження, нормалізує емоційний фон діяльності, мобілізує ресурси організму, сприяє відновленню сил та цілісній присутності у своєму тілі. Нині розроблено різні способи саморегуляції. 

Інструментами психофізіологічної саморегуляції:

Антистресова поведінка. Намагайтеся робити одну справу. Спробуйте розмовляти тихіше. Ходіть нешвидко пішки. Будьте люб’язними та посміхайтеся. 

Пом’якшення стресу. Ставтеся до будь-яких змін у житті як до нових можливостей. Знаходьте привід, щоб хоч трохи посміятися.

Пом’якшення сприймання критики. Поміркуйте чи не прихована за критикою розбіжність думок про проблему? Відповівши на ці запитання та зрозумівши, що критика безпідставна, забудьте про неї. 

Переключення на приємні спогади. Ви дотримали своїх обіцянок. Хтось дотримав своїх обіцянок стосовно вас. Згадайте, чи не зробив вам хто-небудь комплімент. Може, вам вдалося допомогти комусь, хто слабший за вас.

Примушення стресу працювати на вас. Намагайтеся думати про минулі події як про перемогу. Відпочивайте у проміжках між боротьбою за існування. Порівняйте невелику за часом кризу з картиною свого майбутнього.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.