Рекомендується, щоб у кожному належному ЦНАП надавали найповніший перелік послуг. Надання цих груп послуг до компетенції ЦНАП, слід керуватися нормами, які передбачають право ОМС отримувати зазначені повноваження. 

  • У колишніх містах обласного значення повноваження з реєстрації нерухомості та бізнесу – обов’язкові.
  • В інших громадах необхідно прийняти відповідні рішення місцевої ради про отримання таких повноважень і про введення посади державного реєстратора, чи покласти ці повноваження на іншу посадову особу. Далі слід здійснити призначення на посаду (посади), подати заявку на проходження навчання/стажування службовця та доступ до відповідних реєстрів Міністерства юстиції та Держгеокадастру.

7. Державна реєстрація прав на нерухоме майно та їх обтяжень

8. Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

9. Видача відомостей з Державного земельного кадастру

Вимоги для державних реєстраторів

  • Для державних реєстраторів, встановлюються додаткові вимоги: у сфері реєстрації прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, необхідним є стаж роботи у сфері права не менше 3 років або на посаді державного реєстратора чи виконання функцій державного реєстратора не менше одного року. 
  • Потрібним є успішне проходження спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців. 
  • Усі ці функції можуть виконуватися однією посадовою особою (державним реєстратором) що особливо актуально для невеликих громад і ЦНАП.

10. Послуги з державної реєстрації земельних ділянок

Як це зробити? Для включення до компетенції ЦНАП надання послуг з державної реєстрації земельних ділянок необхідне «узгоджене рішення» (угода) з територіальним підрозділом Держгеокадастру. Найефективніший варіант – коли ці послуги надає представник Держгеокадастру, тобто державний кадастровий реєстратор. Такий варіант підходить насамперед для ОМС, на території  яких розташовані територіальні підрозділи Держгеокадастру у т.ч. містах обласного значення. Проте, останнім часом політика Держгеокадастру спрямована на «виведення» своїх працівників із ЦНАП, тож послуги у цій сфері можна надавати, використовуючи звичний формат, коли працівник ЦНАП приймає заяви і передає їх на опрацювання в Держгеокадастр.

Є також певний перелік документів дозвільного характеру, які також надаються через ЦНАП. Це стосується насамперед насамперед ЦНАП більших громад.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.