Які послуги мають обов’язково надаватися у ЦНАП?

Зверніть увагу! 

Перше правило – перелік послуг, які надаються в ЦНАП, визначається органом, який утворив ЦНАП, тобто відповідною міською, селищною, сільською радою.

Друге правило – надання адміністративних послуг, суб’єктом надання яких є відповідна рада (її виконавчі органи або посадові особи), здійснюється виключно через ЦНАП.

Оптимальний перелік адміністративних послуг, які надаватимуться у ЦНАП залежить від  інституційної спроможності громади.

Пріоритетна увага має приділятися послугам, що є найнеобхіднішими для мешканців.

  • Перелік адмінпослуг для ЦНАП визначається на етапі створення ЦНАП, бажано не пізніше вибору приміщення. Вибір приміщення (площа ЦНАП, кількість робочих місць, вимоги до технічного забезпечення) значною мірою залежить від  переліку послуг. 

Послуги, з яких формується перелік для надання у ЦНАП, можна розділити на 2-а типи:

1) всі адміністративні послуги в компетенції органу місцевого самоврядування (ОМС) в межах і власних, і делегованих повноважень. 

Зверніть увагу! Адміністративні послуги з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, чи реєстрації бізнесу повинні надаватися також через ЦНАП.

2)  адміністративні послуги органів виконавчої влади, перелік яких для ЦНАП затверджується Кабінетом Міністрів України. Наразі Уряд визначив їх своїм розпорядженням від 16.05.2014 р. №523-р (зі змінами)остання редакція від 21.08.2018 № 783). А на реалізацію нового Закону щодо мережі ЦНАП №943 – КМУ отримав повноваження визначати обов’язкові для усіх ЦНАП послуги (і органів виконавчої влади, і ОМС в порядку виконання делегованих пованожень). Цей перелік розробляється.

Зверніть увагу! 
Третє  правило: затверджений Урядом перелік послуг – обов’язковий для включення до переліку, який затверджується ОМС для створення належного ЦНАП.

Які ще публічні послуги можуть надаватися у ЦНАП?

  • У ЦНАП, крім надання адміністративних послуг, можуть прийматися звіти, декларації, скарги, укладатися договори й угоди з представниками суб’єктів господарювання, які мають монопольне становище на відповідному ринку послуг (водо-, тепло-, газо-, електропостачання тощо). Особливо доцільні послуги, доступність до яких з різних причин для громадян ускладнена (незручні графіки прийому та умови обслуговування, територіальна віддаленість, черги тощо).
  • У містах у ЦНАП часто йдеться також про послуги у сфері дошкільного виховання та освіти (наприклад, запис до дитячих садочків) тощо. 

Якщо перелік послуг є окремим додатком до рішення місцевої ради, то всі інші  суб’єкти, які приймають  відвідувачів в ЦНАП, визначаються в цьому чи іншому рішенні або окремим додатком до нього.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.