Мобільний офіс / ЦНАП (мобільне робоче місце)

Мобільний ЦНАП Славутської громади, Хмельницької області

Це вид ВРМ, але пересувного. Тобто цей варіант передбачає використання  спеціально обладнаного транспортного засобу (автомобіль, мікроавтобус, автобус тощо), який за певним графіком відвідує населені пункти громади. 

У цьому транспортному засобі має бути: 

  • облаштоване робоче місце адміністратора (або кілька таких робочих місць): комп’ютер із доступом до мережі Інтернет та з необхідним спеціалізованим програмним забезпеченням;
  • інші технічні засоби (сканер, принтер, POS-термінал та ін.).

Як здійснювати прийом громадян?

  • прийом громадян здійснюється безпосередньо у транспортному засобі, в якому має бути зручно як громадянам-відвідувачам, так і персоналу.

Мобільні ЦНАП потрібні насамперед для громад:

  • які включають велику кількість населених пунктів із низькою чисельністю населення; 
  • в цих населених пунктах, недоцільно утримувати стаціонарне ВРМ.

! Обов’язковою умовою використання мобільного ЦНАП є наявність і відлагоджена робота  основного офісу ЦНАП. Адже для мобільного ЦНАП потрібен кваліфікований персонал та ефективний бек-офіс, який буде опрацьовувати прийняті заяви. 

Як обладнати транспортний засіб для створення мобільного ЦНАП, які документи скласти, тощо, зможете дізнатись у різних темах цього курсу та Посібнику.

Важливо: маршрут та графік роботи мобільного ЦНАП

Потрібно розробити і затвердити маршрути та графік виїздів мобільного ЦНАП для сталої і прогнозованої роботи, щоб споживачі послуг могли планувати свої справи. 

У разі зовсім малого попиту, графіки виїздів в окремі населені пункти можуть формуватися на основі збору (накопичення) заявок від мешканців старостою/працівником ЦНАП.

! Потрібно зважено підходити до такої «інвестиції» як мобільний ЦНАП. Адже це великі витрати на етапі придбання і обладнання, та немалі – при утриманні. Тож і ефективність використання має бути належною.

«Виїзний адміністратор»

Це особливий варіант організації надання послуг, коли працівник ЦНАП обслуговує окремих громадян за місцем проживання чи перебування (лікування тощо). 

Як здійснювати обслуговування громадян?

  • Працівник ЦНАП відвідує громадян попередньо узгодивши час візиту і вид послуги. При цьому працівник має необхідне обладнання для ефективної роботи (ноутбук, сканер, принтер, доступ до Інтернету, програмне забезпечення тощо). 

!Важливо зауважити, що цей спосіб обслуговування – досить витратний (час, транспорт, іноді – охорона), адже відбувається індивідуальний виїзд до людини. Тож порядок використання моделі «виїзного адміністратора» має бути належно регламентований, і особливо чітко визначені категорії громадян, що мають право на таке обслуговування. 

Вид транспорту для роботи «виїзного адміністратора» може бути різний. На практиці, це переважно службовий легковий автомобіль, але може бути і мотоцикл, мопед, велосипед, громадський транспорт.

Мобільний ЦНАП та робота у форматі виїзного адміністратора» – це з юридичної точки зору «пересувні ВРМ».

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.