З 1 січня 2020 року Міністерство цифрової трансформації здійснює моніторинг роботи ЦНАП відповідно до своїх функціональних повноважень.

Відповідно до підпунктів 10 і 11 пункту 4 Положення про Міністерство цифрової трансформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2019 року № 856 «Питання Міністерства цифрової трансформації», Мінцифри координує діяльність органів, що утворили центри надання адміністративних послуг, з питань підвищення рівня якості надання електронних та адміністративних послуг, розвитку електронної інформаційної взаємодії таких центрів із суб’єктами надання адміністративних послуг, розширення функцій центрів та переліку послуг, які надаються через них; здійснює моніторинг якості надання електронних та адміністративних послуг.

Статичний моніторинг функціонування центрів надання адміністративних послуг

З метою здійснення моніторингу якості надання електронних та адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП, Мінцифри розробило модуль звітності «Статичний моніторинг функціонування центрів надання адміністративних послуг» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія».

Моніторинг здійснюється шляхом збору та обробки даних за показниками якості, що характеризують функціонування ЦНАП, які створені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування на території відповідної області. 

Узагальнена інформація від ЦНАП

Узагальнена інформація, отримана від ЦНАП за встановленою формою та відповідно до методичних рекомендацій, вноситься до підсистеми. 

У результаті Мінцифри щоквартально отримує звітність від кожного регіону за близько 150 показниками функціонування ЦНАП, серед яких:

  • кількість працівників центру, 
  • надання консультацій за допомогою засобів телекомунікацій, 
  • надання супутніх послуг, 
  • підключення до реєстрів, 
  • кількість наданих послуг тощо.

Використання інформації

Завдяки моніторингу ЦНАП здійснюють аналіз власної діяльності, а облдержадміністрації, які координують роботу щодо вчасного подання звітності, додатково проінформовані. 

Мінцифри зможе аналізувати показники звітності для прийняття швидких управлінських рішень та вчасної допомоги шляхом розробки нормативно-правових документів.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.