Мобільний офіс / ЦНАП (мобільне робоче місце)

Це вид ВРМ, але пересувного. Тобто цей варіант передбачає використання  спеціально обладнаного транспортного засобу (автомобіль, мікроавтобус, автобус тощо), який за певним графіком відвідує населені пункти громади. 

У цьому транспортному засобі має бути: 

  • облаштоване робоче місце адміністратора (або кілька таких робочих місць): комп’ютер із доступом до мережі Інтернет та з необхідним спеціалізованим програмним забезпеченням;
  • інші технічні засоби (сканер, принтер, POS-термінал та ін.).
Мобільний ЦНАП Славутської ОТГ, Хмельницька область

Як здійснювати прийом громадян?

  • прийом громадян здійснюється безпосередньо у транспортному засобі, в якому має бути зручно як громадянам-відвідувачам, так і персоналу.

Мобільні ЦНАП потрібні насамперед для громад:

  • які включають велику кількість населених пунктів із низькою чисельністю населення; 
  • в цих населених пунктах, недоцільно утримувати стаціонарне ВРМ

!  Обов’язковою умовою використання мобільного ЦНАП є наявність і відлагоджена робота  основного офісу ЦНАП. Адже для мобільного ЦНАП потрібен кваліфікований персонал та ефективний бек-офіс, який буде опрацьовувати прийняті заяви. 

Як обладнати транспортний засіб для створення мобільного ЦНАП, які документи скласти, тощо, зможете дізнатись у різних темах цього курсу та Посібнику.

Важливо: маршрут та графік роботи мобільного ЦНАП

Потрібно розробити і затвердити маршрути та графік виїздів мобільного ЦНАП для сталої і прогнозованої роботи, щоб споживачі послуг могли планувати свої справи. 

У разі зовсім малого попиту, графіки виїздів в окремі населені пункти можуть формуватися на основі збору (накопичення) заявок від мешканців старостою/працівником ЦНАП.

! Потрібно зважено підходити до такої «інвестиції» як мобільний ЦНАП. Адже це великі витрати на етапі придбання і обладнання, та немалі – при утриманні. Тож і ефективність використання має бути належною.

«Виїзний адміністратор»

Це особливий варіант організації надання послуг, коли працівник ЦНАП обслуговує окремих громадян за місцем проживання чи перебування (лікування тощо). 

Як здійснювати обслуговування громадян?

  • Працівник ЦНАП відвідує громадян попередньо узгодивши час візиту і вид послуги. При цьому працівник має необхідне обладнання для ефективної роботи (ноутбук, сканер, принтер, доступ до Інтернету, програмне забезпечення тощо). 

! Важливо зауважити, що цей спосіб обслуговування – досить витратний (час, транспорт, іноді – охорона), адже відбувається індивідуальний виїзд до людини. Тож порядок використання моделі «виїзного адміністратора» має бути належно регламентований, і особливо чітко визначені категорії громадян, що мають право на таке обслуговування. 

Вид транспорту для роботи «виїзного адміністратора» може бути різний. На практиці, це переважно службовий легковий автомобіль, але може бути і мотоцикл, мопед, велосипед, громадський транспорт.

Мобільний ЦНАП та робота у форматі виїзного адміністратора» – це з юридичної точки зору «пересувні ВРМ».

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.