В залежності від величини ЦНАП, необхідності виконувати значну частину функцій із забезпечення діяльності, до штату ЦНАП можуть вводитися посади службовців: діловод та інші згідно з додатком 54 до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268. 

Такі фахівці не є посадовими особами і не можуть здійснювати повноважень органу у відповідних сферах, за які може відповідати ЦНАП. 

Староста

Посадова особа ОМС, кандидатура якої затверджується місцевою радою за пропозицією місцевого голови. Законодавцем не визначені кваліфікаційні вимоги для старости.

На цю посаду можуть бути затверджені особи зі значним досвідом роботи на керівних посадах в місцевому управлінні, але без вищої освіти.

Місцева рада може визначати додаткові повноваження, зокрема і виконання окремих функцій адміністратора, кожному старості індивідуально з урахуванням його кваліфікації. 

Надання відомостей з ДЗК

Для отримання доступу до Державного земельного кадастру раніше в Законі України «Про Державний земельний кадастр» існували спеціальні вимоги:

  • вища юридична чи землевпорядна освіта, 
  • 2 роки стажу землевпорядної або юридичної роботи. 

Тепер ці кваліфікаційні вимоги скасовані.

Після проходження стажування у сфері земельних відносин надавати відомості з ДЗК можуть як адміністратори ЦНАП, так і інші посадові особи органу місцевого самоврядування (спеціалісти з земельних питань, державні реєстратори тощо).

«Традиційні» кваліфікаційні вимоги

У сільських і селищних радах на виконання повноважень у сфері ДРАЦС та надання «нотаріальних» послуг уповноважували, як правило, секретарів місцевих рад. 

Ця «традиція» і сьогодні стримує органи місцевого самоврядування від прийняття інших рішень, хоча закон цього не вимагає. В ТГ /укрупнених громадах створюються більш чисельні та спроможні виконавчі органи. 

Отже, можна уповноважити для надання таких послуг інших фахівців, зокрема зі штату ЦНАП. Важливо, щоб вони мали належну кваліфікацію для якісного виконання цих повноважень та надання послуг мешканцям.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.