Типові професійно-кваліфікаційні характеристики посадових осіб місцевого самоврядування, затверджені наказом Національного агентства України з питань державної служби від 07.11.2019 № 203-19 з рекомендацією органам місцевого самоврядування керуватися ними, дещо пом’якшили кваліфікаційні вимоги до адміністраторів

Визначено максимальну та мінімальну межі: 

  • вища освіта не нижче ступеня магістра, спеціаліста, бакалавра (за рішенням суб’єкта призначення)
  • стаж роботи не менше 1 року. 

Це полегшує залучення до ЦНАП наявних кваліфікованих фахівців, які можуть не мати освіти магістра чи спеціаліста. 

При поєднанні в одній особі функцій адміністратора та суб’єкта надання послуг або при покладанні функцій адміністратора, потрібно враховувати відповідність цієї посадової особи кваліфікаційним вимогам до адміністратора. 

Загальні вимоги до державного реєстратора (освіта, стаж) однорівневі з вимогами до адміністратора, отже виконання функцій адміністратора у повному обсязі можна вважати обґрунтованим. Кваліфікаційні вимоги до спеціалістів нижчі. Отже, спеціалісту (якщо є відповідність кваліфікації лише за своєю посадою) можна доручити частину функцій адміністратора – прийом документів, видача результатів тощо.

Вирішальні для поєднання повноважень – відповідність конкретної посадової особи вищим кваліфікаційним вимогам, раціональне навантаження на одну особу. 

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.