Факт внутрішнього переміщення особи підтверджується довідкою про взяття на облік ВПО. Підставою для взяття на облік ВПО є проживання на території, де виникли: збройний конфлікт, тимчасова окупація, повсюдні прояви насильства, порушення прав людини та надзвичайні ситуації природного чи техногенного характеру.

Для отримання довідки необхідно звернутись особисто або через законного представника до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з заявою, що містить:

  • прізвище, ім’я, по батькові, громадянство, дату та місце народження, адресу фактичного місця проживання, контактний номер телефону;
  • обставини, що спричинили внутрішнє переміщення;
  • інші відомості (про дітей, які прибули разом, відомості про зареєстроване місце проживання, про житлові, соціальні, медичні, освітні потреби, про працевлаштування).

Важливо: разом з заявою особа повинна надати документ, що посвідчує особу. Якщо в цьому документі відсутня відмітка про реєстрацію місця проживання на території, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, необхідно надати докази, що підтверджують такий факт (наприклад, військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби, трудову книжку із записами про трудову діяльність, документ, що підтверджує право власності на майно, документ про освіту, довідку з місця навчання, медичні документи, фотографії, відеозаписи тощо).

Підписана та скріплена печаткою довідка видається в день подання заяви. В інших випадках – протягом 15 робочих днів. Довідка про взяття на облік ВПО діє безстроково. Для обліку ВПО в Україні створена Єдина інформаційна база даних про внутрішньо переміщених осіб.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.