Для оформлення паспорта громадянина України у формі картки, ВПО може звернутись до територіального підрозділу ДМС України за фактичним місцем проживання, зазначеним у довідці, до ЦНАП або до центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ». 

Алгоритм дій працівника ЦНАП:

  • перевірка наявності, дійсності та належності документів особі, що його подає;
  • заповнення заяви-анкети у Єдиному державному демографічному реєстрі та доручення скан-копій документів;
  • заявник обов’язково має надати довідку ВПО. У разі її відсутності – у заяві зазначаються обставини її втрати та структурний підрозділ, яким було видано довідку;
  • сканування відбитків пальців рук, фотографування та цифрування підпису.

За результатами послуги, особі видається паспорт громадянина України у формі картки зі строком дії 4 роки, а особам, яким виповнилось 18 років – зі строком дії 10 років. 

На оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документи подаються до будь-якого територіального підрозділу ДМС України або ЦНАП, незалежно від реєстрації місця проживання.

Для осіб, які проживають та зареєстровані в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення (Донецька та Луганська області), та не отримали довідки внутрішньо переміщеної особи, прийом документів здійснюється за місцем звернення особи територіальним підрозділом ГУ ДМС України в Донецькій області (м. Краматорськ) та, відповідно, УДМС України в Луганській області (м. Сєвєродонецьк).

Жителі АР Крим, які проживають на території півострова, можуть звертатися до спеціально визначеного підрозділу ДМС в Херсонській області – в смт. Новотроїцьке.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.