Оформлення документів – це початковий етап усього процесу будівництва. Набувши право власності чи оренди земельної ділянки і маючи намір здійснювати будівництво, замовник подає пакет документів для отримання будівельного паспорта. Видача даного документа здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг. 

Замовник має право виконувати будівельні роботи після подання повідомлення про початок будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельному контролю. Форма повідомлення про початок будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України. Замовник, відповідно до закону, несе відповідальність за повноту і достовірність даних. Виконання будівельних робіт без відповідного документа, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно законодавства.

Перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів, у тому числі після проведення реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення, реставрації, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт проводиться технічна інвентаризація. Це комплекс робіт з обмірювання об’єкта нерухомого майна з визначенням його складу, фактичної площі, об’єму, технічного стану  та із виготовленням технічного паспорта.

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, здійснюється шляхом реєстрації, відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю, на безоплатній основі, поданої замовником декларації про готовність об’єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви. Декларація подається до органу державного архітектурно-будівельного контролю через центри надання адміністративних послуг чи через електронний кабінет. Орган ДАБІ забезпечує внесення інформації, зазначеної в декларації, до реєстру. У разі подання чи оформлення декларації з порушенням установлених вимог орган ДАБІ повертає її замовнику з обґрунтуванням причин повернення на доопрацювання.

Усі бланки документів, необхідних для подання в процесі будівництва, розміщені на офіційному сайті ДАБІ України. Єдиний реєстр документів, що дають право на виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, а також інших відомостей пов’язаних з будівництвом, знаходяться в розділі «Реєстр будівельної діяльності» на сайті вказаному вище.

Для проведення державної реєстрації права власності необхідні серія та номер зареєстрованої декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.