Як уже зазначалося, документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій формі (до ЦНАП) або у електронній формі (через портал Дія: державні послуги онлайн).

Через портал Дія: державні послуги онлайн на сьогоднішній день заявники можуть отримати наступні послуги:

 • відкриття ФОП;
 • внесення змін про ФОП;
 • закриття ФОП;
 • реєстрація ТОВ на підставі модельного статуту;
 • перехід юридичної особи на діяльність на підставі модельного  статуту.

           

Для того, щоб отримати дані послуги онлайн заявник повинен:

 1. Отримати електронний підпис (кваліфікований електронний підпис).
 2. Зареєструватися чи авторизуватися у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
 3. Заповнити онлайн-форму на отримання послуги.
 4. Заповнену заяву (та інші сформовані документи)  буде автоматично надіслано до державного реєстратора (за місцем реєстрації або за місцем реєстрації, що вказано в довідці переселенця).
 5. Якщо заявник обрав спрощену форму оподаткування, заяву на перехід до спрощеної системи буде також автоматично надіслано до податкового органу за місцем реєстрації або за місцем реєстрації, що вказано в довідці переселенця. Також можна подати заяву на реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ), якщо обрали загальну систему оподаткування.
 6. Результат: статус заяви можна перевірити у кабінеті громадянина. Повідомлення про реєстрацію чи відмову також з’явиться у кабінеті і буде відправлено електронною поштою. Як тільки запис про реєстрацію буде внесений до Єдиного державного реєстру, через 24 години після проведення державної реєстрації можна отримати виписку з ЄДР в кабінеті громадянина. Виписка має юридичну силу – її можна роздрукувати й користуватися як будь- яким іншим документом. У випадку закриття ФОП інформація про закриття також надходить до податкової служби.

Зверніть увагу! Всі документи мають бути підписані за допомогою електронного підпису.

Реєстрація юридичної особи на підставі документів, поданих в електронній формі, проводиться незалежно від місця знаходження юридичної особи в межах України.

Алгоритм реєстрації юридичної особи подібний до алгоритму, вказаного вище. Якщо неможливо подати документи в електронній формі, тоді подати такі документи можна в паперовій формі державному реєстратору. З особливостями отримання кожної послуги онлайн можна ознайомитися на порталі Дія: державні послуги онлайн.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.