2.1. Законом чітко передбачено, що у разі утворення ЦНАП як постійно діючого робочого органу до його складу включаються окремі посадові особи виконавчих органів (структурних підрозділів) органу, який прийняв рішення про утворення ЦНАП, на яких можуть покладатися всі або окремі завдання адміністратора. Також окремі завдання адміністратора можуть покладатися на старост. Важливо, що обсяг цих завдань може бути різним, на розсуд ОМС. Тут теж прописані очевидні можливості, які застосуватися і були законними й раніше.

Що далі: Якщо у Вашому ЦНАП є інші посадові особи ОМС (посада яких не називається «адміністратор») – включіть завдання адміністратора у їх посадову інструкцію. Якщо староста за своїми професійними компетентностями може бути залучений/-на до надання адмінпослуг – залучайте. Чи як повноцінного суб’єкта надання адмінпослуг (РАЦС, реєстрація місця проживання тощо) та/або для виконання завдань адміністратора (як-от, щодо АПСХ тощо). Це дозволить зберігати послуги доступними і швидкими після укрупнення територіальних громад, та навіть наближати їх ще більше до мешканців.

2.2. У цьому ж контексті треба брати до уваги і нову редакцію пункту 6 ч. 2 ст. 13 Закону «Про адміністративні послуги». Тепер уповноваження адміністратора на безпосереднє надання адміністративних послуг віднесене на рішення ОМС, що утворив ЦНАП. Дуже корисна норма, оскільки у попередній редакції було обмеження «відповідно до закону» і треба було провести неабияку юридичну роботу з обґрунтування такої можливості. Тепер все простіше. ОМС вирішує яким обсягом повноважень наділяти своїх службовців.

Що далі: ОМС можуть підвищити ефективність роботи своїх ЦНАП та виконавчих органів загалом. Там, де можна відмовитися від зайвих передач заяв на опрацювання, треба уповноважити персонал ЦНАП безпосередньо надавати послуги. Це прискорить обслуговування відвідувачів, підвищить відповідальність працівника вивільнить ресурси від непотрібної взаємодії і документообігу.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.