Механізми залучення фахівців
- Переведення з інших виконавчих органів місцевої ради,
- переведення персоналу ЦНАП райдержадміністрації,
- відкриті конкурси,
- залучення персоналу суб’єктів надання адміністративних послуг,
- залучення старост.
Переведення з інших виконавчих органів місцевої ради
- Потрібно залучати (переводити) досвідчених фахівців з інших виконавчих органів місцевої ради. Особливо у малих громадах часто виникають труднощі з пошуком необхідних фахівців, враховуючи вимоги до освіти та досвіду роботи. Переведення потрібно проводити відповідно до законодавства та за згодою сторін. Немотивованих працівників краще не залучати.
- Процес переведення може бути достатньо швидким. Але у випадку реорганізації необхідно дотримуватись передбачених законодавством процедур, що може потребувати більше часу.
Переведення персоналу ЦНАП райдержадміністрації
Органам місцевого самоврядування в «старих» і нинішніх райцентрах варто ефективно використати цінний ресурс – кваліфікованих фахівців ЦНАП райдержадміністрацій.
У випадку ліквідації такого ЦНАП може бути застосований механізм переведення за бажання та готовності його застосування органом місцевого самоврядування і за згодою самих працівників РДА.
Підставою для цього є п. 6 Розділу ІІ Прикінцеві і перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі».
У цьому Законі закладений прямий механізм передачі повноважень і функцій від РДА до ОМС щодо надання адміністративних послуг через ЦНАП. Нормою, яка прямо передбачає таке переведення, є ч. 6 ст. 22 Закону України «Про державну службу».
Варто брати до уваги і можливості, передбачені п. 4 Розділу ІІ Прикінцеві і перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», щодо переведення державних службовців на посади служби в органах місцевого самоврядування під час реорганізації районних державних адміністрацій у зв’язку зі мінами в адміністративно-територіальному устрої України.
Відкриті конкурси
- Якщо утворені нові посади або є потреба заповнити існуючі вакансії, необхідно провести конкурс. Так, зокрема, можна залучити досвідчених фахівців, які можуть вивільнятися під час оптимізації терпідрозділів Пенсійного фонду, Держслужби зайнятості, Податкової служби, Держгеокадастру тощо. Добре у ЦНАП себе рекомендують колишні вчителі, вихователі та інші фахівці. Можливо хтось з місцевих депутатів, працівників підприємств та установ, мешканців також зацікавиться роботою в ЦНАП.
- За умови дефіциту фахівців, кандидатів, – варто поширити інформацію про конкурс не тільки в межах своєї громади.
- Можливо також залучати фахівців ліквідованих ЦНАП райдержадміністрацій до роботи у ЦНАП громад, які розташовані поряд зі «старим» чи нинішнім райцентром та мають зручне транспортне сполучення.
- Під час співробітництва територіальних громад з метою створення ЦНАП громади-партнери можуть створювати «спільну» конкурсну комісію, визначити й інший механізм узгодження цих питань.
- Підбираючи кандидатів, слід керуватися і принципами ґендерної рівності.
- Конкурс – більш тривала в часі процедура (1,5-2 місяці).
Залучення персоналу суб’єктів надання адміністративних послуг
До ЦНАП як постійно діючого робочого органу залучаються посадові особи різних виконавчих органів місцевої ради. На основі узгоджених рішень у роботі такого ЦНАП можуть брати участь і представники органів виконавчої влади. Відповідно до закону послуги у ЦНАП надаються суб’єктом надання адміністративних послуг у виняткових випадках – якщо їх надання через адміністратора є неможливим, або суттєво гіршим для суб’єкта звернення чи публічних інтересів.
У «старих» і нинішніх райцентрах та колишніх містах обласного значення можуть бути кращі можливості залучення до роботи у ЦНАП персоналу підрозділів ДРАЦС, Пенсійного фонду, центрів зайнятості, УСЗН (для колишніх міст обласного значення) тощо.
Реалізація такого механізму не потребує з правової точки зору особливих витрат часу.
Залучення старост
Можливе залучення старост до надання певних послуг і для виконання функцій адміністратора на віддаленому робочому місці. Місцева рада може ухвалити відповідне рішення.
Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.