Дана група адміністративних послуг активно надається у великих містах. У територіальних громадах ці послуги є малоактивні, а подекуди і взагалі не актуальні. Це пов’язано в першу чергу із законодавчим врегулюванням взаємодії між РДА і ТГ на перехідному періоді передачі повноважень стосовно дітей.

Також важливим питанням є кількість дитячого населення у громаді. Якщо громада кількатисячна, то має бути створено і службу у справах дітей, і центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Якщо чисельність дітей у громаді не перевищує однієї тисячі, ТГ не має можливості створювати окремі структурні підрозділи. У таких випадках, як правило, призначаються уповноважені посадові особи, у посадових обов’язках яких зазначається, що вони виконують повноваження служб у справах дітей або центрів соціальних служб.

Кожна третя дитина, яка є мешканцем громади, так чи інакше потребує послуг, які належать до компетенції органу опіки та піклування. Тому, чим швидше громада візьме на себе такі функції, тим швидше зможе ефективно  представляють інтереси дітей як членів своєї громади.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.