Модель 1 – надання АПСХ через адміністратора ЦНАП із застосуванням ІІС «Соціальна громада».

Модель 2 – розміщення у ЦНАП робочих місць представників органів соціального захисту населення райдержадміністрацій (щодо УСЗН РДА є допустимим у виняткових випадках відповідно до Закону «Про адміністративні послуги» (абзац 2 частини 1 статті 12) чи міських рад колишніх міст обласного значення.

Модель 3 – надання АПСХ через адміністратора ЦНАП з передачею паперових заяв та документів до УСЗН (без формування електронних справ і застосування ІІС «Соціальна громада»). Очікується, що ця модель буде актуальною до 01.03.2021.

Модель 1

Надання АПСХ через адміністратора ЦНАП із застосуванням ІІС «Соціальна громада».

У цій та наступних моделях можуть використовуватися такі інструменти інтеграції АПСХ у ЦНАП як «власне» та «узгоджене рішення».

ІІС «Соціальна громада» дозволяє об’єднати в єдиному інформаційному середовищі ЦНАП, у т.ч. його територіальні підрозділи, віддалені робочі місця адміністраторів, та органи соціального захисту населення райдержадміністрації чи міської ради територіальної громади, до складу якої входить колишнє місто обласного значення, де приймається рішення про надання АПСХ.

Модель 2

Розміщення у ЦНАП робочих місць представників органів соціального захисту населення райдержадміністрацій (щодо УСЗН РДА є допустимим у виняткових випадках відповідно до Закону «Про адміністративні послуги» (абзац 2 частини 1 статті 12) чи міських рад колишніх міст обласного значення.

Як правило, ця модель буде актуальною для ЦНАП ОМС територіальних громад, до складу яких входять колишні міста обласного значення. Її доцільність пояснюється фізичною можливістю переміщення у ЦНАП працівників, які працюють у фронт-офісі УСЗН ОМС.

Зокрема на цих працівників УСЗН ОМС за рішенням ОМС можуть бути покладені ще й завдання адміністратора ЦНАП, а працівники – включені до складу ЦНАП як постійно діючого робочого органу. Або ж на перехідному етапі (до затвердження Урядом переліку адміністративних послуг органів виконавчої влади та адміністративних послуг, що надаються ОМС у порядку виконання делегованих повноважень, і які є обов’язковими для надання через ЦНАП) може практикуватися робота і ЦНАП, і УСЗН в одному приміщенні, якщо є така можливість.

Модель 3

Надання АПСХ через адміністратора ЦНАП з передачею паперових заяв та документів до УСЗН (без формування електронних справ і застосування ІІС «Соціальна громада»). Очікується, що ця модель буде актуальною до 01.03.2021.

Також можливим є поєднання різних моделей:

  • враховуючи обмежену кількість послуг в ІІС «Соціальна громада», потребу розвитку цієї інформаційної системи, для інтеграції у ЦНАП ширшого переліку АПСХ можуть комбінуватися моделі 1 та 3, 1 та 2;
  • через потребу забезпечення взаємозамінності персоналу ЦНАП також можуть комбінуватися моделі 2 і 3.


 

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.