Станом на кінець 2020 року при застосуванні моделі 1 надаватимуться усі АПСХ, внесені до ІІС «Соціальна громада». При цьому, постановами Уряду від 22 липня 2020 № 632, від 28 жовтня 2020 № 1035 передбачено надання через ЦНАП адміністративних послуг з надання субсидій, призначення державних допомог, пільг, грошових компенсацій тощо. Якщо ж окремі АПСХ, визначені у Переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р, зі змінами, або у відповідних законах, не будуть внесені до ІІС «Соціальна громада», то вони також можуть надаватися через ЦНАП, тобто, щодо цих послуг фактично буде застосовуватися модель 2 або 3.

Моделі 2 і 3 передбачають можливість надання усіх АПСХ, які наразі надаються через фронт-офіси УСЗН (як ті, що внесені до Переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р, зі змінами, так і інші АПСХ, що до нього не ввійшли, але фактично надаються і передбачені законом). При цьому актуальним (на перспективу) є питання надання працівникам ЦНАП можливості безоплатного автоматизованого віддаленого доступу у режимі реального часу до інформації в інформаційних системах Мінсоцполітики. Однак, для цього необхідно забезпечити електронну взаємодію інформаційних систем, що застосовуються у ЦНАП, з інформаційними системами Мінсоцполітики.

Через кого надаватимуться АПСХ у ЦНАП?

Для моделей 1 і 3 АПСХ надаватимуться через адміністраторів ЦНАП або уповноважену особу ОМС у сфері соціального захисту населення (з функціями адміністратора), яка входить до складу ЦНАП, а для моделі 2 – представниками  УСЗН, які у ЦНАП колишніх міст обласного значення будуть виконувати завдання адміністратора, або представниками УСЗН РДА (щодо УСЗН РДА є допустимим у виняткових випадках відповідно до Закону «Про адміністративні послуги»).

Як передаються документи?

При застосуванні моделі 1, особливо у сільських громадах, буде пришвидшено передачу УСЗН отриманих документів від суб’єктів звернень як у ЦНАП, так і в його територіальних підрозділах чи на віддалених робочих місцях адміністраторів або ж старостами.

Раніше ОМС таких громад, як правило на практиці, один раз на тиждень доставляли прийняті від мешканців документи до УСЗН, хоча Законом «Про адміністративні послуги» передбачено передачу не пізніше наступного робочого дня після їх отримання. Це пояснюється логістичною складністю доставки документів, особливо для віддалених від райцентрів населених пунктів. А застосування ІІС «Соціальна громада» дозволяє в день отримання документів від громадян, але не пізніше наступного робочого дня, передавати електронну справу УСЗН, яка відразу може опрацьовуватися у бек-офісі. Паперові ж документи передаються з ЦНАП до УСЗН не рідше ніж 1 раз на 2 тижні.

Для моделей 2 і 3 також можливою є оперативна передача електронних копій документів у разі застосування систем електронного документообігу і в ЦНАП, і в УСЗН. Однак, паперові примірники документів мають передаватися, як визначено Урядом, протягом трьох робочих днів з дати їх надходження. При цьому, постановами Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 № 632, від 28 жовтня 2020 року № 1035 передбачається, що з 01.03.2021 заяви з необхідними документами будуть прийматися посадовими особами виконавчого органу ОМС чи ЦНАП  виключно з формуванням електронної справи і не пізніше наступного робочого дня електронні справи мають надсилатися УСЗН, а відповідні документи (після формування електронної справи) у паперовому вигляді передаватимуться до УСЗН не рідше ніж 1 раз на 2 тижні.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.