2.7. На рівні з іменними печатками (штампами) адміністраторів тепер можуть використовуватися номерні печатки (штампи). Відниніпри кадрових змінах не доведеться щоразу виготовляти нові печатки (штампи).

Що далі: перехід на номерні печатки може бути поступовим. Тобто в силу «вибування» адміністраторів, змінюйте іменні печатки (штампи) на номерні.

2.8. Передбачена можливість направляти результати адмінпослуг поштою, в т.ч. за бажанням суб’єкта звернення та за його рахунок – кур’єром. Ця зміна внесена щоб надати право суб’єкту звернення: а) самостійно оплатити доставку кур’єром; б) вибрати варіант доставки. Це має зменшити навантаження на ЦНАП, адже скоротить кількість прийомів, і збереже час громадян та витрати на дорогу. 

Що далі: ОМС треба подбати, щоб такі супутні послуги з’явилися у ЦНАП. Щоб у суб’єкта звернення був вибір суб’єктів господарювання, що надають поштові послуги або ж принаймні процедура відбору постачальника послуг викликала довіру.

2.9. Закон вводить поняття «пересувного віддаленого робочого місця адміністратора». Це зроблено для більшої правової визначності роботи так званих «мобільних ЦНАП», а також обслуговування громадян у форматі «виїзного адміністратора». Хоча ця можливість була передбачена і раніше – Примірним регламентом ЦНАП.

Що далі: у Положенні про ЦНАП та регламентних документах треба відображати специфіку роботи пересувних ВРМ, якщо такі запроваджені в ОМС.

2.10. У законі згадані «місця для самообслуговування» у ЦНАП. І це у практиці ЦНАП уже досить поширене явище. Але у такий спосіб законодавець підкреслює, що обладнання робочих місць для самостійної роботи відвідувачів – це правильне рішення. Це тренд і в бізнесі (так, наприклад, працюють банки), і в зарубіжних аналогах ЦНАП. У такий спосіб ЦНАП можна також заохочувати розвиток е-послуг.

Що далі: ЦНАП рекомендується встановлювати місця самообслуговування або розширювати їх кількість. При цьому варто забезпечувати консультаційну підтримку відвідувачів, аби інвестиції в обладнання були ефективними.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.