Народження дитини

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини» у 2020 році розпочато надання комплексної послуги «єМалятко». Під час державної реєстрації народження дитини та її походження можна отримати і інші пов’язані послуги (включаючи, реєстрацію місця проживання, оформлення державної допомоги тощо). Такий сервіс в режимі офлайн можна отримати батькам дитини і в ЦНАП. 

Відповідно до п. 8 частини 1 розділу ІІІ Правил ДРАЦС, якщо батьки або один з них бажає отримати послуги, передбачені Порядком надання комплексної послуги «єМалятко», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 691, заява формується за допомогою програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг та після її підписання заявником реєструється у реєстрі ДРАЦСГ. Заява також містить відомості про спосіб отримання свідоцтва про народження, зокрема і в ЦНАП. 

Якщо за результатом надання послуг, замовлених в рамках отримання комплексної послуги «єМалятко», передбачено видачу документа, такий документ може бути отриманий у разі подання заяви про державну реєстрацію народження через ЦНАП – у відповідному ЦНАП. 

Подати заяву для отримання комплексної послуги «єМалятко» батьки мають можливість онлайн з допомогою програмних засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Портал Дія).

Одруження

Набуває поширення практика надання в ЦНАП ОМС послуги з державної реєстрації шлюбу у скорочені строки відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 502-р «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу». 

Механізм надання цієї послуги передбачає обов’язкове залучення суб’єктів господарювання, які надають суб’єктам звернень платні послуги з організації проведення державної реєстрації шлюбу. Суб’єктами надання цієї послуги є або відділ ДРАЦС, або виконавчий орган/уповноважена посадова особа ОМС (крім колишніх міст обласного значення). 

Таку послугу вже можна отримати в ЦНАП ОМС ряду міст-учасників цього пілотного проекту. Отримавши в ЦНАП свідоцтво про шлюб, у визначених законом випадках можна відразу замовити послугу зі зміни паспорта громадянина України, у зв’язку зі зміною прізвища та інші послуги, пов’язані з цією життєвою ситуацією.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.