Розміщення робочих місць працівників відділу ДРАЦС у ЦНАП

У містах та селищах, які є адміністративними центрами «старих» та нинішніх районів, а також у колишніх містах обласного значення можливий варіант, коли весь відділ ДРАЦС фізично переміщується у приміщення ЦНАП.

Таким чином можна і суттєво покращити умови роботи працівників відділу ДРАЦС, якщо ОМС створює належну інфраструктуру ЦНАП, а також використовувати всі наявні інструменти, які доступні у ЦНАП – зону очікування, електронну систему керування чергою, іншу супутню інфраструктуру (дитячі куточки, сповивальні столики, термінали для сплати тощо). Під час реалізації цього варіанту необхідно, облаштовуючи приміщення, створити умови для збереження архіву, бланків тощо. 

Кінцева мета такого рішення – це покращити якість надання послуг, зокрема і за моделлю життєвих ситуацій. 

Практичні кроки для інтеграції послуг ДРАЦС у ЦНАП ОМС та на ВРМ

У випадку наявності в ОТГ/укрупненій громаді старостинських округів, відповідні послуги ДРАЦС можуть надаватись і у ЦНАП (переважно в адміністративному центрі громади), і старостами та/або посадовими особами на ВРМ ЦНАП.

Поки що такої можливості за чинним Законом про ДРАЦС позбавлені ОТГ/укрупнені громади, адміністративними центрами яких є колишні міста обласного значення. Як наслідок, послуги ДРАЦС централізуються та надаються мешканцям сільських населених пунктів, які ввійшли до складу такої громади, лише відділом ДРАЦС або через ЦНАП відповідно до наказу Мін’юсту від 29.08.2019 № 2825/5.

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.