«Узгоджене рішення» – меморандум, угода, договір, обмін листами з територіальним органом Мін’юсту – щодо адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП відділами ДРАЦС.

Послуги надаються:

  • через адміністраторів ЦНАП,
  • суб’єктами надання адміністративних послуг (працівниками відділів ДРАЦС) у ЦНАП.

Через адміністраторів ЦНАП

У колишніх містах обласного значення – це узгоджене рішення між територіальним органом Мін’юсту та ОМС, що утворив ЦНАП, відповідно наказу Мін’юсту від 29.08.2019 № 2825/5. Цим узгодженим рішенням мають бути визначені конкретні послуги, які надаватимуться у ЦНАП такого ОМС і бажано, щоб вони були наближені до визначеного законом максимуму. Вирішення цих питань залежить і від спроможності ЦНАП кваліфіковано працювати з такими послугами, зважаючи на їх особливості. 

Хоча загалом такий підхід надання послуг наразі важко назвати ефективним, особливо якщо неможливо фізично розмістити відділ ДРАЦС в одному приміщенні з ЦНАП. Адже ЦНАП приймає документи, передає їх до відділу ДРАЦС для опрацювання, і лише потім може видати громадянам результат. 

Цей механізм ускладнює отримання громадянами частини послуг, які за законом мають надаватися у день звернення (а на практиці – невідкладно), а також виникає потреба у двох візитах споживача послуг до ЦНАП. Це очевидно гірше, ніж звернення безпосередньо у відділ ДРАЦС, де ці послуги надаються невідкладно. 

Проте для надання послуг за моделями життєвих ситуацій інтеграція послуг ДРАЦС до ЦНАП у колишніх містах обласного значення однозначно є позитивом. 

За такого варіанту інтеграції послуг ДРАЦС для надання через ЦНАП, відповідний територіальний орган Мін’юсту має затвердити для такого ЦНАП інформаційні та технологічні картки, а ЦНАП ОМС має внести такі послуги до свого переліку. 

Щоб розпочати проходження онлайн-курсу, будь ласка зареєструйтеся aбо увійдіть в особистий кабінет.